Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Osman Kavala'nın suçsuzluğunu iddia etmesi ahlak yoksunluğudur

MHP lideri, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup konuşmasına tepki gösterdi. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’ı masum gösterme çabası tam bir garabet halidir" dedi

Fotoğraf: AA

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugünkü Grup Toplantısı'nı skandal olarak nitelendirdi.

Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasını "hezeyanname bildirisi, skandal belgesi, zillet ve hezimet beyannamesi" olduğunu öne süren Bahçeli, "Kılıçdaroğlu işledikleri suçları açıkça tevsik ve tescil edilmiş suçlulara sahip çıkmış, bir kez daha hukukun üstünlüğüne kesif bir şekilde cephe almıştır" düşüncesini dile getirdi.

"Osman Kavala'nın suçsuzluğunu ilan etmesi ahlak yoksunluğudur"

"Bu şahsın kırdığı ceviz kırkı aşmıştır" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’ı masum gösterme çabası tam bir garabet halidir. Osman Kavala’nın suçsuzluğunu iddia etmesi akıl tutulması, ahlak yoksunluğudur. Bugüne kadar her darbe dönemini müteakiben iktidar mevkiine ulaşan CHP’nin 37’inci Olağan Büyük Kongresi’nde dostlarıyla birlikte iktidar hedefi koyması yeni bir vesayet özlemi, statükodan beslenen bir siyaset köhneliğidir. Kılıçdaroğlu’nun zoru görünce dostlardan kastının geçtiğimiz hafta sonu açıkladığı telif hakkı çiğnenmiş çalıntı 13 maddelik ikinci yüzyıla çağrı bildirisine evet diyenler şeklinde izahı ise keskin bir U dönüşüdür. CHP Genel Başkanı’nın günü gününü tutmamaktadır. Saat başı değişen, sürekli çark eden, fikri ve siyasi müktesebatı çarpık olan bu şahsın bizatihi kendisiyle tenakuza, hatta tezada düşmesi hakikaten ibretlik bir haldir. Kılıçdaroğlu’nun bütün anayasaların vesayet altında yapıldığını ileri sürmesi dikkatle üzerinde durulması, derinlemesine ele alınması gereken şuursuz bir değerlendirmedir."

"Kılıçdaroğlu Aziz Atatürk'e hakareti reva görmüştür"

Kılıçdaroğlu'nun Anayasa çalışmalarına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren MHP lideri, "1982 ile 1961 Anayasalarıyla birlikte 1921 ve 1924 Anayasalarının da vesayet altında hazırlandığını ihsas ve izhar etmiş olan Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına ve Aziz Atatürk’e bu vesileyle hakareti reva görmesi maskesini iyice düşürmüştür" ifadelerini kullandı.

"Bugünkü CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le hiçbir bağ ve bağlantısı kalmamıştır" diyen Bahçeli, "Artık teröristler yoldaş, bölücüler candaş, Türkiye düşmanları kandaş mertebesine gelmiştir. CHP’nin iktidar yürüyüşünü ilan eden Kılıçdaroğlu suçluların telaşı içindedir" şeklinde konuştu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU