İYİ Parti'den Bahçeli'ye yanıt: Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Dikbayır, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener'e "Evine dön" çağrısı yapan MHP lideri Bahçeli'ye sert yanıt verdi

Meral Akşener - Devlet Bahçeli / Fotoğraf: Twitter

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "Evine dön" çağrısına yanıt gecikmedi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Biz zaten evimizdeyiz" dedi.

Dikbayır, "Biz zaten evimizdeyiz… Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!" paylaşımında bulundu.

"Bir ayağının çukura düştüğünü görmeli"

Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli, "Zillet İttifakı'nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir" demişti.

Bahçeli devamında, "Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU