Cenazeler karıştı: Suriyeli zannedilen kişi kimsesizler mezarlığına gömüldü

Çocukları, babalarının cenazesinin karışmasına sebep olan hastane görevlileri hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde özel bir hastanede tedavi gören ve hayatını kaybeden iki kişinin cenazesi karıştı. Türkiye vatandaşı kişinin cenazesinin Suriyeli bir aile tarafından teslim alınarak Reyhanlı ilçesinde kimsesizler mezarlığına gömüldüğü ortaya çıktı.

İskenderun'da tedavi gören Mehmet Şahin'in vefat edince morga kaldırıldı. Morgda üzerinde isim yazan cenazenin babalarına ait olmadığını fark eden Behzat ve Fikret Şahin kardeşler, hastane yetkililerine haber verdi.

Yapılan araştırmada Mehmet Şahin'in cenazesinin aynı gün vefat eden ve morga konan Suriyeli Abdulkadir Cuma Burka'nın yakınları tarafından teslim alınarak Reyhanlı ilçesinde kimsesizler mezarlığında defnedildiği anlaşıldı.

"Babamıza çok benziyordu"

Bunun üzerine Burka'nın yakınları hastaneye çağrıldı. İki ailenin hastane önünde karşılaşmalarında yaşanan tartışmada Burka ailesi, “Bize cenazeyi hastaneden biri teslim etti. Biz de baktığımızda boynunda ismi yazıyordu. Donmuş ve şişmişti babamıza çok benziyordu” dedi.

Burka ailesinden cenazenin tekrar getirilmesi istendi.

AW085486_04.jpg
Fotoğraf: İHA


Savcılık kararıyla Reyhanlı'ya defnedilen Mehmet Şahin'in mezarı açıldı. Oğulları tarafından teşhis edilmesinin ardından şahsın naaşı mezardan çıkartılarak İskenderun'a getirildi.

Burka'nın yakınları da kendi cenazelerini alarak defnedilmek üzere Reyhanlı'ya götürdü.

Mehmet Şahin'in yakınları karışıklıktan dolayı hastane görevlileri hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi.
 

 Independent Türkçe, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU