İstanbul'da borçlarına karşı arazi satan belediyeleri eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Sevim: İlla bir şeyler satacaksanız makam araçlarınızı satın

Belediyelerin arazi satışlarına değinen ve gayrimenkul yerine lüks makam araçlarının elden çıkartılmasını isteyen Sevim, belediye başkanlarını "uçarı mirasyediler" olarak niteledi

Abdullah Sevim / Fotoğraf: Saadet Partisi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, İstanbul'da belediyelerin borçlarını ödeyebilmeleri için arazilerini satmasına tepki gösterdi.

Sevim, "İlla bir şey satacaksanız, bir zahmet, belediyenizde makam aracı olarak kullanılan milyonluk arabaları satın" dedi.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Sevim, "Kimse kaynakları verimli kullanma, vatandaşın hakkını koruma derdinde değil. Lüksten, gereksiz harcamadan vazgeçilmiyor" ifadelerini kullandı.

"Gereksiz harcamadan vazgeçilmiyor"

''İstanbul Büyükşehir Belediyesi arazi satıyor, Esenler Belediyesi arazi satıyor, Büyükçekmece Belediyesi arazi satıyor, Silivri Belediyesi tarla satıyor, Üsküdar Belediyesi vergi borcu karşılığında camiyi hazineye devrediyor'' diyen Sevim şunları söyledi: 

"Örnekleri çoğaltmak maalesef çok kolay. Nereye baksanız aynı döngü: Önce borçlan, sonra arazi sat. Lüksten, gereksiz harcamadan vazgeçilmiyor. Bunu biz yapmış ve yerel yönetimde devrim gerçekleştirmiştik. Şimdikiler ise, zevk ü sefası için 'baba malını satan uçarı mirasyedilere' benziyor. Bir de bunun adına yönetim deniyor"

Belediye başkanlarına "Artık deniz bitti" diye seslenen Sevim, "Sıcak koltuklarınızdan kalkın, vatandaşın halini görün" ifadelerini kullandı.


Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU