Bilgisayar korsanları Trump'ın seçim fonundan 2.3 milyon dolar çaldı

Wisconsin Cumhuriyetçi Partisi Başkanı Andrew Hitt şüpheli hareketleri 22 Ekim'de FBI'a bildirdiklerini belirtti

Fotoğraf: Reuters

ABD'de Bilgisayar korsanlarının Wisconsin Cumhuriyetçi Partisi'nin banka hesaplarından Donald Trump'ın tekrar seçilmesi için yürütülen kampanyada kullanılan fondan 2.3 milyon dolar çaldığı belirtildi.

Wisconsin Cumhuriyetçi Partisi Başkanı Andrew Hitt, şüpheli aktiviteleri 22 Ekim'de fark edip Federal Soruşturma Bürosu'na (FBI) bildirdiklerini ifade etti. Hitt, FBI'ın konu ile ilgili bir soruşturma yürüttüğünü bildirdi.

Hitt, partinin 2.3 milyon doların gitmesiyle dezavantajlı bir duruma düştüğünü ifade etti ve seçimin son günlerinde hızlı kararlar verebilmek için paraya ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Sputnik'te yer alan habere göre; Cumhuriyeti Parti merkezinden yapılan açıklamada gelişmelerden haberdar oldukları ve Wisconsin'daki temsilcilerine süreçle ilgili yardımcı olacakları belirtildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

 

Bir 'salıncak eyalet' olan Wiconsin'ın 3 Kasım seçimlerinde önemli bir rol oynaması bekleniyor. İki aday da dün seçimden önce eyalete son ziyaretini gerçekleştirdi. Trump 2016'da eyaleti yaklaşık 23 bin oy farkla kazanmıştı. Çoğu anket Wisconsin'da Demokrat aday Joe Biden'ın önde olduğunu gösterse de fark çok az.

Salıncak eyalet nedir?

Seçimlerde belli bir partiye oy verme eğilimi olmayan, adaya göre oy veren eyaletlere ABD seçim sisteminde 'swing state', yani 'salıncak eyalet' olarak hitap edilir. 3 Kasım seçimleri için bu eyaletlere Michigan, Pennsylvania, Arizona ve Wisconsin örnek gösterilebilir.

ABD seçimleri

ABD’deki başkanlık seçimleri 3 Kasım Salı günü yapılacak.

Seçimlerde Cumhuriyetçi Donald Trump ile Demokrat Joe Biden yarışıyor

Biden anketlerde yarışı önde götürüyor.

 

Independent Türkçe, Sputnik

.

DAHA FAZLA HABER OKU